SK Aritma PrahaSK Petřín Plzeň

3:1 (2:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Povinné vítězství A -týmu

Necelou půlhodinu A-týmu trvalo, než překonali plzeňskou obranu v čele s gólmanem Pflegerem. Pak se však postupně trefili Macek, Glasnovič a Junek, kteří tak zajistili domácím pohodlné vítězství. Jedinou kaňkou pro vokovický celek je inkasovaná branka v posledních okamžicích zápasu.

SK Aritma Praha:

Stařeček - Frnoch, Troníček, Hrabák (79. Baran ), Glasnovič, Plechatý, Turbák, Rybka( 83. Bychkov ), Junek, Macek ( 68. Beneš ), Kraus

SK Petřín Plzeň:

Pfleger - Zoubek, Papáček, Trojovský, Vohrna, Lisý, Motl, Bendl, Bednář, Škarda, Chocholatý

Branky: Macek, Glasnovič, Junek - Navrátil

Žluté karty: Vohrna

Červené karty:

Rozhodčí: Haleš - Novotný, Fišer

Komentář

Pražská převaha

Hned od začátku utkání měli více ze hry Pražané a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 10. minutě dobře „zadupal“ Junek na Vohrnu, který chyboval a mohl být rád, že gólman Pfleger vyběhl proti domácímu záložníkovi včas.

Aktivní Junek se ocitl i v další příležitosti Aritmy, tentokrát po Rybkově pasu. Proti střele se však až zázračným zákrokem rukou vytasil Pfleger a znemožnil Junkovi gólovou radost! Pražané hrozili také z pravé strany Turbákovými centry, které však postrádaly příjemce nebo byly následné střely plzeňskou obranou blokovány.

A tak asi hosté vycítili potřebu svému soupeři pomoci. Při snaze odvrátit míč před Glasnovičem si domácí obrana málem vstřelila špatným odkopem vlastní gól, balón ale zastavilo břevno! Pak se už ale favorit duelu prosadil. Tlak Aritmy vyvrcholil ve 29. minutě, když Plechatý sklepl balón na Martina Macka, který se prvním dotykem dostal za obránce a střelou podél Pflegera poslal svůj tým do vedení!

Čtyři minuty před pauzou Vokovičtí své vedení zdvojnásobili. Na Rybkův rohový kop si na přední tyči vyskočil Marin Glasnovič a hlavou zvýšil! Pasivně hrající hosté mohli být vcelku rádi, že prohrávali „pouze“ o dva góly.

Korekce v závěru

Druhé dějství začalo krásnou akcí domácích, na jejímž konci oslovil Junek Macka, kterému ale chybělo pár centimetrů ke štěstí. Hra se následně vyrovnala, Vokovičtí se dvěma góly v kapse trochu povolili a nechali Petřín se nadechnout a občas také zaútočit. Stareček v bráně Aritmy však mohl být v klidu, pokusům Plzeňanů chyběla přesnost.

Po neúspěšných střelách Glasnoviče nebo Rybky se domácí dostali ke třetí a definitivně rozhodující brance. Na pravé straně se uvolnil Macek a nacentroval přes celé vápno na Jiřího Junka, který placírkou nedal Pflegerovi šanci!

Jediné, co může Aritmu mrzet, je vypuštěný závěr utkání. Jednu ze tří šancí v posledních okamžicích utkání totiž hosté dokázali zásluhou střídajícího Tomáše Navrátila proměnit, na zasloužené výhře Pražanů to však nic nezměnilo.

zdroj: fotbalunas.cz

Ohlasy

Trenér Tomáš Kubr: „Jsem spokojen se ziskem třech bodů. Hlavně v prvním poločase jsme hráli velmi dobře, mohli jsme dát i více gólů. Za stavu 3:0 jsme zcela zbytečně přestali hrát a pustili jsme Petřín do hry, závěrečná desetiminutovka je zbytečnou kaňkou na našem výkonu. Jinak ale musím kluky pochválit. Jsme rád, že jsme potvrdili roli favorita. Vyzdvihl bych všechny tři středové hráče, jak Plechatého s Hrabákem, tak Rybku před nimi. Hlavně oni byli rozdílovými hráči, rozdávali dobré přihrávky, četli hru, získali spoustu míčů.“

Trenér Radek Vodrážka: „Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Ze začátku nás svými zákroky ještě držel Pfleger, ale pak už se Aritma trefovala. Nehráli jsme nijak zázračně, domácí byli lepší.“