Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na úvod jara domácí remíza

10.03.2018 | Tomáš Kubr

První jarní kolo sehráli naši muži s druhým mužstvem tabulky SK Rakovník.

16. kolo | Sobota 10.03.2018, 10:15
 

SK Aritma Praha - SK Rakovník

2:1 pk

0:1

Branky: Kraus  - Pucholt

Žluté karty: Kraus,  Tomeček - Červený

Červené karty: Červený

Rozhodčí: Pálek - Szikszay, Musil

Diváci: 75

SK Aritma Praha: Stařeček - Frnoch ( 80. Turbák ), Hrabák, Glasnovič, Plechatý, Modr, Rybka, Junek ( 80. Turbák ), Troníček, Kraus, Baran ( 46. Macek )

SK Rakovník: Zach - Besta, Krupička, Spal, Sklenka, Pucholt, Červený, Severín, Krupička (46.Gašpárek ), Schwendt, Duchoň

Komentář
 
 
 

Aritma postrádala přesnost v koncovce a doplatila na ni

Lepší vstup do utkání měli domácí hráči pražského týmu a vytvořili si územní převahu. Aritma se prezentovala dlouhými nákopy, ze kterých praměnila řada standardních situací a rohových kopů. Fotbalisté tamního klubu během úvodních třiceti minut rozehrávali šest rohových kopů, ale v zakončení jim scházela přesnost, a tak si diváci museli na úvodní gól ještě několik minut počkat.

 

Deset minut před přestávkou přišla největší šance Aritmy, která v pokutovém území hostí vytvořila obrovský závar a v rychlém sledu se dostala ke dvěma střelám, jenže nový muž v bráně Rakovníka Radek Zach obě dvě fantasticky zlikvidoval. Deset minut před přestávkou běžel sám na bránu Jan Troníček, jenže obrovskou přiležitost domácího týmu zazdil střelou nad bránu a Aritma na neproměněné šance doplatila.

 

V závěru prvního poločasu Rakovník svého soupeře za neproměněné šance tvrdě potrestal. Jan Severin poslal do šestnáctky centr, který Jaroslav Červený prodloužil za sebe, a Tomáš Pucholt v obrovské šanci trefil po chybě brankáře na brankové čáře stojícího Daniela Frnocha. Míč s k němu ovšem vzápětí odrazil a z dorážky už nezaváhal. Rakovník tak odcházel do šaten po úvodních pětačtyřiceti minutách spokojenější.

Radkovi Zachovi po přestávce zvonilo v uších a měl obrovské štěstí

Po přestávce se zápas nesl v podobném duchu a fotbalisté pražského týmu byli za svou urputnou snahu vstřelit gól krátce po výkopu druhého poločasu odměněni, když se po osmém rohovém kopu Aritmy Praha prosadil z rohového kopu hlavou Adam Kraus. Pět minut na to mohl otočit stav utkání Daniel Frnoch, který se v rychlém sledu ocitl dvakrát v obrovské šanci, jenže po dalším centru z rohového kopu orazítkoval tyč a jeho dorážku na brankové čáře odkopl Jan Severin.

 

Radek Zach si během svého debutu v bráně Rakovníka procházel peklem a po necelých 70 minutách utkání mohl být podruhé překonán, jenže podruhé v zápase ho zachránila tyč, kterou tentokrát po nádherné individuální akci orazítkoval Jiří Junek. Během závěrečných deseti minut měly oba týmy šanci rozhodnout utkání z volného přímého kopu, jenže domácí Martin Macek trefil pouze zeď, zatímco Jakub Sklenka na opačné straně hřiště bránu přestřelil.

 

Jaroslav Červený během posledních deseti minut viděl dvě žluté karty a těsně před koncem byl vyloučen. Aritma ovšem měla příliš málo času na to, aby početní převahu využila, a tak o osudu utkání musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější domácí a zaslouženě získali bod navíc. SK Rakovník si odvezl na cestu domů cenný bod, se kterým musí být vzhledem k průběhu utkání spokojený.

 

zdroj: fotbalunas.cz

 
 
 
Ohlasy

Trenér Tomáš Kubr:

Od počátku utkání začali diktovat tempo hry naši hráči a proti urputně bránícím hostům si vytvářeli šance. Sami před brankářem se v gólových příležitostech postupně objevili Plechatý, Baran a Kraus, ale ani jeden nedokázal překonat výborně chytajícího brankáře Zacha. Ve své velké šanci neuspěl ani Marin Glasnovič, kdy byl úplně sám před brankářem, ale přestřelil. Branka byla pro naše hráče jako zakletá a čaroděj Zach přiváděl střelce k zoufalství. Jak jinak popsat další moment utkání, kdy nejprve po centru hlavičkoval Frnoch, Zach vyrazil k Rybkovi, který pohotově vracel míč hlavou do prázdné branky, ale Zach byl opět na místě a s vypětím všech sil vyrazil na velké vápno míč opět k Rybkovi, který si míč zpracoval na prsa a bez přípravy tvrdě vystřelil pod břevno, ale Zach byl opět na místě a míč reflexivně vyrazil na roh. Hosté se poprvé dostali k ohrožení domácí branky a ve 42.min se po dlouhém autu a chybě Starečka dostali Pucholtem do vedení. Do druhého poločasu vstoupili naši opět aktivně a na hostující branku se valil jeden útok za druhým. Zaslouženého vyrovnání se dočkali po rozehraném rohu a centru Junka, když se krásně trefil hlavou Adam Kraus. I nadále byli naši hráči lepší a vytvářeli si brankové příležitosti, Kraus trefil hlavou tyč a Junek po individuální akci taktéž rozezvučel brankovou konstrukci. Svou šanci nevyužil Rybka, kterému gólovou střelu vyrazil jeden z obránců na rohový kop. Svou příležitost neproměnil ani Frnoch, když z malého vápna trefil stojícího obránce na brankové čáře. „Vytvořili jsme si dnes několik vyložených šancí, ale proměnili pouze jedinou. Hráčům nemám dnes moc co vytknout, byli jsme po celé utkání lepším mužstvem, ale neproměňováním zmíněných šancí jsme se připravili o lepší výsledek“.

 
 

skrakovnik.cz: „Utkání přineslo remízu, ze které měli rozhodně větší radost hosté z Rakovníka. Domácí si díky lepší mušce při pokutových kopech vybojovali bonusový bod. Vzhledem k průběhu utkání zasloužený bod.“

LETNÍ KEMP
LETNÍ KEMP

 

 
SK Aritma Praha - kontakt: tomas.kubr@seznam.cz RSS