SK SENCO DoubravkaSK Aritma Praha

4:2 (1:0)
Roman Kunc | | Muži A

Doubravka - Aritma 4:2 ( 1:0 )

Druhá porážka v sezóně na hřišti Senco Doubravka. V utkání se nám nepovedlo a zahráli jsme pod své možnosti.

SK SENCO Doubravka:

J. Janiš - V. Fleissig (92. S. Těžký ) , J. Česák (75. J. Trojanec ) , D. Künstner , M. Nový , P. Krejčí , L. Vacata (85. T. Křen ) , M. Ungr (75. M. Uzlík ) , M. Paul , M. Patrovský , V. Světlík

J. Stareček - M. Bedrna , A. Trenkwitz , V. Míka , J. Junek (36. D. Macháček ) , J. Štěpánek (46. M. Rada ) , J. Mareš , A. Novotný (55. M. Komárek ) , T. Ielitro (46. M. Červený ) , V. Krupička (68. A. Kraus ) , T. Kalina

Branky: 2x Kunstner, Flessig, Paul - Kalina, Míka

Žluté karty: Patrovský - Novotný, Krupička, Míka

Červené karty: Kalina

Rozhodčí: Pachtová - Coufal, Peschel

Diváci: 38

Stadion: Senco Doubravka

Senco v prvním poločase zvolilo defenzivní fotbal s hrou na rychlé protiútoky. Tento styl hry se ukázal jako účinný. Aritma si během prvního poločasu nedokázala proti této defenzivě vytvořit žádné slibnější gólové šance. Zato domácí celek se jedné šance ujal, když se po centru zprava ve vápně šikovně otočil Dušan Künstner a z druhého doteku prostřelil brankáře. Stav se tedy v 28. minutě změnil v prospěch domácích.

Na vydařený první poločas navázal domácí celek i v poločase druhém. V 54. minutě zvýšil na 2:0 Marek Paul, když si na zadní tyči našel nepovedený pokus o zakončení a usměrnil ho do branky. V 60. minutě dostal domácí celek po faulu na Pavla Krejčího k dispozici pokutový kop. Toho se ujal Dušan Künstner a s přehledem ho proměnil. Ani za stavu 3:0 se hosté nevzdávali a o deset minut později odpověděli gólem Václava Míky,který se vyšplhal ze všech nejvýše a centrovaný míč poslal hlavou za záda gólmana. Netrvalo dlouho a domácí tým odpověděl na obdržený gól. Tentokrát se prosadil Vít Fleissig, který v 74. minutě, když k němu na zadní tyč propadl centrovaný míč, nekompromisně zakončil k levé tyči. Hostům se ještě podařilo snížit. Tomáš Kalina dokázal v 77. minutě najít na zadní tyči míč směřující před branku a uklidit ho k levé tyčce. Jenže ten samý hráč pohřbil veškeré naděje hostů, když o pět minut později obdržel červenou kartu po podražení soupeře za použití nepřiměřené síly. Poté už v zápase nedošlo k žádným zásadním změnám a utkání skončilo výsledkem 4:2 pro domácí mužstvo.

zdroj: fotbalunas.cz

zdroj fotbalunas.cz
Hráč Vacata: " Věděli jsme, že situace v jaké jsme není úplně optimální a že potřebujeme konečně vyhrát. Od začátku jsme poctivě bránili a chodili do protiútoků. Jeden jsme v prvním poločase proměnili a tak jsme vedli 1:0. Naštěstí jsme se vyhnuli nějakému kolapsu ve druhé půli, které nás často potkávali v poslední době a přidali jsme poměrně rychle dva góly. Na obdržený gól na 3:1 jsme zareagovali nejlépe, jak jsme mohli a přidali branku na 4:1. Soupeř ještě snížil na 4:2, ale po červené kartě hostů se už zápas spíše dohrával a tak jsme získali zasloužené 3 body. "

Trenér Prošek: " V úvodu utkání jsme měli několik šanci. Pak náš výkon šel výrazně dolů a přišel gól u kterého cítíme křivdu po otočeném autu, ale to neznamená ,že přestaneme hrát. Ve 36.minutě se nám zranil Junek, který musel střídat. Druhý poločas začal jak ten první naším tlakem, vypracovali jsme si šance, ale bez efektu. Soupeř  dal na na 2-0 po rohu. Následně 3-0 z pokutového kopu. Povedlo se nám snížit Míkou v 70. minutě utkání.  O tři minuty později  naše hrubka a soupeř navýšil opět na rozdíl tří branek. V závěru korigoval výsledek Kalina na konečných 4:2. Bohužel  přišla i červená karta ( Kalina ) I po té byla  snaha ještě s výsledkem něco udělat, ale nutno říci, že dnešní zápas jsme odehráli hodně špatně a není možné dostat 4 branky. "