FK KomárovSK Aritma Praha

3:2 (0:2)
Roman Kunc | | Muži A

Komárov - Aritma 3:2 ( 0:2 )

Vedení,  i s gólem do šatny,  2:0 nestačilo na výhru a odcházíme s porážkou 3:2, kdy jsme selhali v první čtvrthodině druhého poločasu.

FK Komárov:

L. Altman - M. Hlavatý , P. Ženíšek , L. Kaufman - M. Pužík , M. Šíma , D. Klimeš , J. Lukavský - K. Vajs (91. A. Peták ) , A. Vokáč (93. T. Baštař ) , J. Mojdl (75. J. Vaníček )

SK Aritma Praha:

D. Roub - A. Trenkwitz , D. Macháček (61. T. Kalina ) , A. Novotný , J. Štěpánek (80. M. Červený ) , M. Komárek , J. Mareš (61. V. Míka ) , T. Ielitro , M. Jáša , V. Krupička , M. Bedrna

zdroj fotbalunas.cz

Nováček divize na svém hřišti již jednou dokázal otočit vývoj zápasu, a to proti doubraveckému Sencu. Tentokrát se mu to podařilo i proti Aritmě, která na komárovské hřiště přijela jako veliký favorit, což od prvních minut také dokazovala. Ale po návratu z kabin jakoby hosté už sbalili kopačky na cestu domů...

Aritma hrála od začátku ze široka a aktivně, čímž se snažila rozhýbat konsolidovanou obranu Komárova. Čtvrt hodiny to trvalo, ale nakonec se hosté první zasloužené branky dočkali. Po rychlé kombinaci na vlastní polovině vyslal kapitán Mareš do rychlého úniku Trenkwitze, který místo zakončení ještě zvedl hlavu a přihrávkou do prázdné brány vyzval k zakončení Jana Štěpánka. Ve zbytku první půle si domácí fotbalisté vytvářeli zajímavé šance spíše ze standardních situací, ale ani jedna z nich se neujala. A když už to vypadalo, že se půjde do kabin za jednobrankového vedení hostů, dostali se hosté v nastavené minutě do velké šance přes levou stranu, do malého vápna vyslal Macháček přízemní přihrávku a zde se urodila obrovská chyba domácího brankáře. Ten si zakřičel, že míč sebere, jenže skrz něj kulatý nesmysl propadl a za ním se k míči prodral Jan Štěpánek, který do odkryté svatyně zakončil.

Ihned po výměně stran se domácí fans konečně mohli radovat. Ve 46. minutě tak padla druhá branka zápasu, i když se mezi oběma okamžiky čtvrt hodiny nehrálo. Komárov po rychlém protiútoku dvakrát zahrozil, hosté nedokázali dostatečně odkopnout míč do bezpeční, k němu se dostal Marek Hlavatý a jeho přízemní střelu si mimo dosah brankáře srazil do vlastní sítě patičkou Komárek. Domácí fotbalisty to nakoplo, hosty naopak srazilo a dalších deset minut patřilo velkému komárovskému představení. V 52. minutě přenesli domácí hru dlouhým křižným pasem na pravou stranu, rychlou příhrou před bránu byl vyzván Jakub Lukavský, který střílel pod nohy Rouba, jenž nedokázal zasáhnout. Csaplárova past sklapla o pět minut později. Po prodlouženém autu se míč na hranici vápna odrazil k noze Lukavského, jenž levačkou byslal střelu k tyči a hostující brankář byl bez šance. Ve zbytku zápasu se domácí Komárov spíše bránil a největší šanci na srovnání měla Aritma v 90. minutě. Ale obě šance brankář s obranou pokryli, takže se o pár minut později mohli domácí radovat s fanoušky z velmi těžkého zisku 3 bodů.

Autor: Jakub Volák

Ohlasy

Trenér Prošek: "  ztracený zápas, kdy v poločase vedeme o dva góly. O poločase se upozorníme, že výkon není dobrý a že do druhého poločasu  jdeme jako za 0-0. Za 12 minut druhého poločasu domácí otočili a nám nebylo už přáno vyrovnat i z vyložené šance, protože už jsme si štěstí vybrali. Dnes se zápas hodnotí špatně. "