SK Aritma PrahaSK Klatovy 1898

2:0 (0:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Výhra na závěr podzimu

A-tým zvítězil v posledním podzimním kole na domácí půdě proti Klatovům 2:0, když konečně proměnil i pokutový kop v normální hrací době.

J. Stareček - O. Rybka, D. Macháček, M. Polom, J. Beneš, J. Junek, R. Turák, F. Turbák , D. Frnoch , M. Macek, J. Troníček

SK Klatovy 1898:

F. Hrachovec - J. Sojka (70. F. Diviš ) , L. Bálek , D. Dolanský (84. J. Bošek ) , I. Vojtko (59. J. Szedmák ) , M. Janda , L. Krásný (80. M. Marek ) , D. Tříska , D. Žáček , Z. Cibulka (70. D. Pavlovič ) , T. Jůda

Branky: Junek, Macek (pen.)

Žluté karty:  53. J. Beneš - 48. T. Jůda , 62. M. Janda , 74. D. Dolanský

Rozhodčí: Štuk Jaromír - PRŮCHA Miroslav, ŠAFRÁNKOVÁ Nikola

Před Aritmou stál velmi těžký úkol. Na pěknou přírodní trávu do Prahy zajížděly Klatovy, které jsou v top divizní trojce. Pražané okupující střed soutěže chtěli v závěru podzimní části bodovat a to se jim také podařilo.

První poločas branku nenabídl

Začátek utkání přinesl vyrovnaný průběh. Byť drželi hosté trochu více míč na svých kopačkách, šance nepřicházely. Tou první byla akce domácích. Po centru Junka ze standardky se dostal k hlavičce Turák, ale mířil v dobré pozici nikým neatakován jen těsně vedle. Klatovy se dostávaly narážečkami k centrům ze stran, ale ty buď prolétly vápnem nebo si s nimi poradila domácí defenziva. První polovina tak nic zajímavého nenabídla a do kabin se šlo za bezbrankové remízy.

Přímák s penaltou rozhodl

Druhá polovina byla pro oko diváka atraktivnější. K vidění byly šance a padaly také góly. Ten první mohl dát Macháček, ale v úniku na Hrachovce jej hostující brankář vychytal. Pražané měli k dispozici slušný počet standardek, z rohového kopu Beneše hlavičkoval vedle Turák. Klatovy se dočkaly také šance, z levé strany dostal jeden z hostí míč na vápno, kde místo střely přišla zablokovaná přihrávka. Poté následovala z malého vápna střela, která ale mezi třemi tyčemi neskončila.

Na druhé straně se taktéž rýsovala dobrá příležitost. Turbák zprava našel Macháčka, který dával pod sebe na Turáka, ale u míče byl včas Janda a nebezpečí zažehnal. Po hodině hry přišla nepřesná malá domů od bránícího hráče Klatov. K míči se prodral Turbák a po kontaktu s protihráčem skončil na zemi. Následovala velmi nadějná standardka, ke které se postavil Junek. Míč poslal pod zdí a domácí se šli radovat - 1:0.

V 70. minutě přišel do hry Diviš a hned se blýskl střelou z pravé strany přes obránce, ale míč jen těsně minul zadní tyč. Toto varování vzala Aritma za své a nechtěla připustit boj do posledních minut. Junek se proháčkoval přes obránce a ve vápně byl stažen. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Macek - 2:0. Klatovy se s výsledekm snažily něco udělat, ale čas byl nekompromisní a 90. minuta se blížila rychleji a rychleji.

Aritma zápas kontrolovala a mohla i navýšit. Junek se prosadil po pravé straně přes střídajícího hráče a vyslal střelu na zadní tyč. Stareček ji vyrazil, ale plachtící míč našel dvojici Turák - Macháček, kdy se domácí fotbalisté nedomluvili a ve slibné šanci se odrazil míč jen od prvně jmenovaného do zámezí. A když ani ze závěrečné standardky kontaktní branka nepřišla, bylo o vítězi jasno.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: "Začátek zápasu byl z obou stran vyrovnaný, Klatovy měly ze hry trochu víc, ale hrálo se kolem poloviny hřiště bez šancí. My jsme tam měli jednu šanci, Klatovy měly jen centry, ze kterých také nic nebylo. Ve druhém poločase už to bylo zajímavější. Byly k vidění šance a my jsme šli po přímém kopu Junka do vedení. Pak se nám podařilo z penalty odskočit na dvě branky. Klatovy se snažily o korekci, ale my jsme si to už pohlídali. Soupeř byl nahoře, jsme rádi, že se nám to povedlo."

Michal Čadek, trenér: "Utkání bylo spíše remízové, dostali jsme gól z trestňáku, který rozhodl o osudu utkání. Bohužel jsme neměli štěstí jako v předešlých zápasech a gól bychom nedali, i kdyby jsme hráli ještě teď. Každopádně jsme odehráli podzim, který se jen tak nepovede."