Přesvědčivá výhra nad Jindřichovým Hradcem 4:1

A mužstvo si poradilo na domácím hřišti s Jindřichovým Hradcem 4:1

J. Stareček - M. Bedrna (46. R. Turák ) , T. Modr , D. Baran , J. Štohanzl (75. M. Pivrnec ) , J. Beneš , J. Troníček , D. Macháček , F. Turbák , D. Frnoch , M. Macek (80. D. Kocour] )

J. Hulík - V. Kněžínek , P. Řehoř , M. Janák , A. Gueye (50. L. Králíček ) , M. Toman , R. Tomek , V. Kučera (73. F. Waník) , J. Chalupský , O. Blažek (46. T. Jindra ) , M. Völfel

Branky: 2x Beneš, Štohanzl, Macek - Toman

Žluté karty: Baran, Bedrna - Chalupský, Řehoř, Králíček

Rozhodčí: Radina, Dohnal, Švorc

Jindřichův Hradec po domácí remíze se silnými Přešticemi zajížděl na horkou pražskou půdu, kde změřil síly s domácí Aritmou. Oba celky chtěly v tomto zápase bodovat a příchozí diváci si tak přišli na své. Zejména ti domácí, kteří se mohli radovat ze čtyřgólové výhry.

Hosté do šatny korigovali

Začátek zápasu nabídl mírnou převahu pražského celku, který šel v 11. minutě do vedení. Míč se ve středu pole odrážel od hráče k hráči, až skončil na kopačce Turbáka. Ten vyslal Štohanzla, který si píchl míč do vápna a střelou na přední tyč otevřel skóre - 1:0. Netrvalo dlouho a Aritma se radovala podruhé. Turbák ze strany centroval na půlkruh velkého vápna, kde Štohanzl zakryl a přiťukl míč Benešovi, který přízemní střelou k tyči navýšil vedení - 2:0.

Jindřichův Hradec se dostával do hry a rozhodně nehrál druhé housle. Ve 38. minutě přišla kontaktní branka. Kučera na pravé straně přibrzdil hru a nahrál zpět na Řehoře. Ten centrem hledal do vápna Tomana, který si nejprve obhodil vzduchem Troníčka, poté i Barana a svůj pěkný moment zakončil prostřelením bezmocného Starečka - 2:1. Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Hulík chycenou penaltou držel naděje

Hned začátkem druhé půle připravil pro Štohanzla obrovskou šanci střídající Turák, ale exligový fotbalista svým lobem jen těsně přestřelil. V 64. minutě nastal důležitý moment utkání. Macháček se dostal do vápna a chtěl lobovat Hulíka. Pokus domácího hráče mířil mimo tři tyče, ale po souboji s brankářem byla odpískána penalta. Tu si vzal na sebe Macek, kterého ale Hulík vychytal.

Místo aby šel Jindřichův Hradec za vyrovnáním, tak záhy inkasoval. Po vlastní standardní situaci pálil za vápnem Janák, ale pouze do koše připraveného Starečka. Ten na nic nečekal a výkopem založil rychlý protiútok. Turbák se při první nahrávce moc nepředvedl, když doslova zastřelil Štohanzla, ale odražený míč si našel a při druhé přihrávce už byl daleko přesnější. Vyslal svého spoluhráče po lajně, který našel ve vápně Macka. Ten napravil zahozenou penaltu a v pádu poslal míč k tyči - 3:1.

Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém dokázala Aritma dát dva rychlé góly po sobě. Obranný odkop z vlastní šestnáctky mířil na kopačku Beneše, který se nerozpakoval a poslal míč k tyči - 4:1. Tímto gólem skončily veškeré naděje hostí, kteří tak odjížděli domů s prázdnou. Zbytek utkání už domácí kontrolovali a připsali si velmi cenné body.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: "Začátek byl z naší strany dobrý, Jindřichův Hradec ale také hrál dobře. Šli jsme celkem rychle dvěma góly do vedení a k tomu jsme nedali penaltu. Soupeř pak snížil a o poločas jsme měli trochu obavy. Měli rychlostně vybavené hráče, ve středu měli šikovného Tomka. Druhá polovina zaostala kvalitou za tou první. My jsme měli více ze hry, získavali jsme míč ve středu hřiště a hru jsme uklidnili. Měli jsme i další šance, přidali jsme dva góly a dotáhli to do vítězného konce. Jsou to pro nás velice důležité tři body, pro dobře hrajícího soupeře je to trochu krutý výsledek."

Marek Černoch, trenér: "Výhra domácích byla zasloužená. Aritma potrestala naše individuální chyby a pokud se jich nevyvarujeme, nemůžeme chtít bodovat. Naše herní představení nebylo špatné. Zlomovým momentem byla chycená penalta Hulíkem, ale my jsme vzali bohužel zlomový moment za špatný konec. Aritma je kvalitní soupeř a pokud s ní chceme bodovat, nemůžeme takto chybovat."