P. Šebek - M. Horel , D. Poslední , T. Lhotka , L. Sklenář (78. D. Soukup ) , P. Pipiška (90. M. Pavlík ) , T. Břížďala , J. Počta (84. J. Král ) , M. Krčma (58. M. Pelikán ) , D. Počta , J. Krůta

J. Stareček - M. Bedrna , T. Modr (44. M. Polom ) , D. Baran (66. O. Rybka ) , J. Štohanzl , J. Beneš (78. M. Pivrnec ) , J. Troníček , D. Macháček (66. D. Kocour ) , F. Turbák , D. Frnoch , M. Macek

Branky: Krůta, Sklaenář

Žluté karty:  82. T. Lhotka - 75. M. Polom , 77. J. Beneš

Rozhodčí: Paták Viktor - KŘÍŽ Jiří, SZIKSZAY Ladislav

Velmi těžký zápas čekal na hráče Berouna, kteří přivítali pražskou Aritmu. Středočeši byli na toto utkání skvěle defenzivně připraveni a přesně to bylo základem k úspěchu, který se svěřencům Petra Podzemského povedl.

Beroun šel do vedení

Začátek utkání nabídl šance na obou stranách. Kolmici do velkého vápna obdržel Lhotka, ale Stareček dobrým výběhem zmenšil úhel a šanci zneškodnil. Pražané měli také šanci, kterou jim připravil sám soupeř. Malá domů na nepříliš kvalitním terénu přeskočila Šebkovi přes nohu a zakončit tak mohl do odkryté branky Štohanzl. Téměř stoprocentnímu gólu ale dokázal berounský brankář na poslední chvíli zabránit, a tak se skóre neměnilo.

Aritma zahrávala standardní situaci, které ale následoval protiútok soupeře. Zakončení Horela lehce tečoval Stareček a na brankové čáře musel odkopávat Modr, který míč trefil sice do tyče, ale od té putoval mimo bezpečí. Toto pražský celek nakoplo a měl více ze hry. Nebezpečné byly auty, po kterých mířil do brankáře hlavou Turbák a nebo Frnoch těsně vedle. Poté nastala klidná pasáž, Beroun se soustředil na defenzivu a někdy tvrdšími zákroky přerušovali domácí hru.

Ve 28. minutě se poprvé rozvlnila síť. Beroun rozehrál rohový kop nakrátko a následoval centr na zadní tyč. Tam hlavičkoval Krůta, jehož pokus skvěle zneškodnil Stareček, ale míč se bohužel pro hosty odrazil znovu ke Krůtovi, který podél bezmocného brankáře poslal svůj tým do vedení - 1:0. Do konce první půle se rýsovala solidní šance na vyrovnání, ale Štohanzl nenamířil ideálně přihrávku na Beneše, před kterým včas zakročil bránící hráč. Nepříjemný moment pro Aritmu přišel v poslední minutě, když musel po faulu nuceně hřiště opustit Modr, jehož nahradil Polom.

Body zůstaly u Berounky

Do druhé půle nastoupili hosté s odhodláním zápas otočit, minimálně jej vyrovnat. Měli také více ze hry, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Turbák posílal míč od pravé lajny do vápna a jen těsně na něj nedosáhl jak Štohanzl, tak na zadní tyči Macek. A jelikož nepadl gól na jedné straně, tak padl na druhé. Troníček si po nákopu do vápna v souboji se Lhotkou dle sudího Patáka počínal nedovoleně a byla nařízena penalta. K té se postavil Sklenář a nezaváhal - 2:0.

Závěr zápasu nabídl už jen platonický tlak Aritmy, která sice držela míč, ale nic vyloženého si nevytvořila. Beroun naopak hru kouskoval střídáním a počínal si důsledně v defenzivě. Výsledkem mu tak jsou tři body po náročném zápase.

zdroj: fotbalunas.cz

Štěpán Beránek, vedoucí týmu: "Věděli jsme o kvalitě Aritmy, a proto jsme celý týden pilovali defenzivní činnost, kterou jsme v utkání zvládli velice dobře a nepustili Aritmu kromě jedné vlastní hrubky do žádné vyložené šance. Aritma měla velice nebezpečné dlouhé házené auty, ale i s tím jsem si poradili."

Tomáš Kubr, trenér: "Na začátku zápasu měly oba týmy šanci, ale gól nepadl. Když po naší standardce vykopával z brankové čáry míč Modr, tak nás to nakoplo. Měli jsme šance po dlouhých autech. Hra se poté uklidnila a domácí se prezentovali někdy až přehnaně tvrdými zákroky. Po rohu rozehraném nakrátko a nadvakrát zakončeném jsme prohrávali. Před koncem prvního poločasu nastala nepříjemnosti v podobě nuceného střídání Modra. Ve druhém poločase se tyto zákroky uklidnily a měli jsme více ze hry. Domácí se bránili a po jednom z nákopů do vápna získali penaltu. V závěru soupeř hru kouskoval a my jsme měli sice optický tlak, ale nic jsme si z něj nevytvořili."