MFK DobříšSK Aritma Praha

1:2 (0:0)
Roman Kunc |

Zasloužená výhra v Dobříši

Po dvou brankách Roberta Turáka vezeme z Dobříše zasloužené body hlavně za výkon ve druhém poločase.

MFK Dobříš:

J. Jechort - R. Procházka , R. Talůžek , P. Masopust - P. Junek , F. Dort (83. P. Kozohorský ) , J. Šrain , O. Puchmajer , D. Pokorný , V. Šrain - T. Šebek [(67. O. Matějka )

J. Stareček - M. Bedrna , M. Polom , D. Baran , D. Kocour (90. F. Podobský ) , J. Beneš , J. Troníček , R. Turák , M. Pivrnec (71. T. Modr ) , D. Frnoch , M. Macek (85. J. Mareš )

Branky: Šrain - 2x Turák

Žluté karty: 29. O. Puchmajer , 41. V. Šrain - 57. M. Pivrnec

Rozhodčí: Šimeček Libor - TEUBER Ivan, NEJEDLO Tomáš

Vstup do jarní části se fotbalistům MFK povedl a mohli tak dále živit naděje na záchranu. K té by pomohla výhra s Aritmou. Pražané ale do Dobříše nejeli rozhodně darovat body, ba naopak je v plné míře chtěli získat. Rozhodlo šest minut druhého poločasu, kdy hosté byli o jeden gól úspěšnější a odvezli si cennou výhru. Domácí tak nadále musí řešit záchranářské trable.

Nudný poločas

Za nepříznivého počasí si na umělku Dobříše našlo cestu přes sto platících. Ti se po prvním poločase příliš fotbalové krásy nedočkali. Jako první zahrozili hosté, konkrétně to byl Pivrnec. Nejprve před ním včas zasáhl Jechort a následně jeho střelecký pokus zblokoval Masopust. Za domácí byl při chuti J. Šrain, který po brejku protáhl Starečka. Neujali se ani další pološance Dobříše, a tak první půle branku nenabídla.

Rozhodnuto během šesti minut

Ve druhé polovině už bylo na co koukat. Oba celky chtěly zvítězit, a tak se šance střídaly na obou stranách. Začali domácí, konkrétně Dort, jehož akci zakončil střelou Šebek pouze do hradby těl před sebou. Po standardní situace se nedokázal prosadit opět Šebek a ani Talůžek, a tak se příležitosti přenesly na protější stranu. Vše podstatné následovalo po pěkné střele Turáka, která jen o kousek minula cíl.

Běžela 66. minuta a po autovém vhazování Poloma se ze strany vápna před branku probíjel Turák. Hostující útočník přešel přes Masopusta a zakončil přesně na zadní tyč - 0:1. Dle reakcí domácích si při postupu směrem k brance posunul míč rukou, ale sudí v tomto přestupek neviděl. Dobříš tato branka nepoložila a hned minutu poté bylo srovnáno. Rohový kop Šebka prodloužil za sebe hlavou Dort a to do míst, kde jej znovu hlavou lízl J. Šrain a Stareček jen bezmocně přihlížel - 1:1.

Gólová šestiminutovka byla dokonána v 71. minutě, kdy centr Beneše uklidil do sítě Turák, který svůj gól oslavil saltem vzad - 1:2. Dobříš neměla co ztratit, a tak vrhla veškeré síly, včetně Talůžka, do útoku. V dobrém světle se blýskl Troníček, když zabránil ve skórování Matějkovi. Na druhé straně měl blízko k hattricku Turák, ale Jechort byl připraven. Utkání více nenabídlo, a tak po zajímavém druhém poločase putovaly všechny body do hlavního města.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodly maličkosti. My jsme měli více ze hry, Turák zahrál dobrý zápas, rozhodla jeho střelecká potence. V defenzivě jsme zahráli dobře, soupeře jsme do ničeho kromě gólu nepustili. Vyhrál zkrátka šťastnější tým.

zdroj : fotbalunas.cz