9. kolo, sobota 04.11.2017, 12:30

FC Háje Jižní MěstoSK Aritma Praha

12:18 (6:5)

Po sérii proher se kluci konečně dočkali vítězství a to v posledním utkání podzimní části soutěže G3A. Hned od počátku měla Aritma více ze hry. Do první šance se dostal Dominik Maroušek, ale jeho střela těsně minula svatyni domácího týmů. Po pěti minutách hry otevřel skóre na prvním hřišti Kuba Procházka, když levou nohou překonal do té doby pozorného brankáře domácích. Vstřelený gól na hráče nezapůsobil povzbuzujícím efektem, ba naopak. Aritmáci povolili soupeři dostat se do zápasu a ten za několik minut vyrovnal na 1:1. O přestávce byli hráči nabádáni k větší aktivitě směrem dopředu a k roztahování hry do stran. Tyto rady však na hřišti diváci rozpoznali až ve třetím dějství. Druhá čtvrtina byla dost podobná té první, podařilo se nám v ní vstřelit jen jeden gól, opět se trefil Kuba Procházka.

Na hřišti druhém se míč pohyboval spíše na půlce domácích, ti ovšem hrozili z brejků, které často znamenaly branku v naší síti. Trenér o přestávce mezi 2. a 3. čtvrtinou vystřídal brankáře a to ukázalo se jako dobrý tah. Hned po úvodním hvizdu totiž, do té doby brankář Matěj Junek, vsítil krásný gól z levé strany. Celkově se hra na tomto hřišti zvedla. Důkazem toho byly kombinace po ose Jarda Korbel, Vítek Ransdorf a Ondřej Vyhnal. Dobrý výkon předvedl i Teo Vaverka v brance.

Na prvním hřišti se druhé dějství proměnilo v gólové hody aritmáků. Čtyřmi zásahy se do listiny střelců zapsal Kuba Procházka, hattrick zaznamenal David Jakubka, zvláště jeho trefa hlavou z rohového kopu byla výstavní. Poté pěknou kombinaci z levé strany zakončil Dominik Maroušek. Hned po rozehrání to byl znovu Dominik, kdo utekl domácí obraně a zvýšil skóre. Svůj premiérový zápas v soutěži G3A odehrál Kryštof Horák a v poslední čtvrtině byl za bojovný výkon odměněn brankou, když se nejlépe zorientoval v tlačenici a uklidil míč do sítě. Po závěrečném hvizdu mohli kluci slavit vítězství. Lví podíl na něm má trojice Jakubka, Maroušek, Procházka. Zvláště posledně jmenovaný odehrál velmi dobrý zápas.