Domácí vítězství potvrdil v 88.minutě Martin Macek

J. Stareček - T. Ielitr (64. M. Macek ) , A. Novotný (73. O. Rybka ) , V. Míka , D.Kortiš (64. J. Efenberk ) , M. Jáša (83. V. Krupička ) , J. Mareš (83. D. Baran ) , J. Troníček , M. Bedrna , M. Cseh , M. Pivrnec

R. Weber - P. Masopust , V. Šrain , O. Knyazev (58. M. Skočdopole ) , V. Machač , P. Junek (82. T. Janda ) , J. Šrain (82. D. Rehák ) , O. Puchmajer (83. T. Šebek ) , R. Talůžek , D. Pokorný (46. J. Horáček ) , R. Procházka

Branky: Ielitro, Cseh, Míka, Macek - Masopust, Puchmajer

Rozhodčí: Paťák - Hamouz, Míčan

Diváci: 180

Stadion: SK Aritma Praha

Komentář

Dobříšští si vypracovali první příležitost, když po přímém kopu V. Šraina hlavičkoval Talůžek, ale brankář Stareček vytěsnil míč nad břevno. Stejně si na druhé straně podobným způsobem poradil Weber se střelou Míky. V 10.minutě však po rohovém kopu neuhlídali obránci Ielitra a ten hlavou vstřelil úvodní gól. Domácí se uklidnili a získali převahu. Troníček postupoval sám na hostujícího gólmana, ten však zachránil. Nebezpečně pálil těsně nad branku Jáša. Ve 22. minutě našel V. Šrain přesnou přihrávkou Pokorného, jeho centr prošel přes několik hráčů k Masopustovi, který umístěnou střelou k tyči vyrovnal. Pak těsně vedle branky mířil domácí Novotný a pět minut před přestávkou po chybě domácích obránců vyrovnal Cseh. Následně ještě stejný hráč hlavičkoval nad břevno.

V úvodu druhé části utkání střílel po úniku V. Šrain z úhlu do gólmana. V 57. minutě po přihrávce Masopusta dorážel zblízka míč Talůžek, Stareček zřejmě vyrazil míč za brankovou čárou, ale asistent rozhodčího gól nesignalizoval. Za minutu přišel únik hostů, Junek našel Puchmajera, který vyrovnal. V těchto fázích zápasu se hrál hezký fotbal, obě mužstva se snažila o rozhodnutí. Bombu Troníčka z dvaceti pěti metrů Weber vyrazil, na druhé straně neuspěl po akci Procházky V. Šrain. Rozhodla poslední čtvrthodina. Po přímém kopu střelu Troníčka sice Weber stačil míč vyrazit, ale Míka již úspěšně dorážel. Dobříšští se vrhli do útoku, avšak dvě minuty před koncem si nepohlídali Macka, který zblízka vstřelil čtvrtý úspěch Aritmy. V závěru hosté reklamovali ještě ruku pražského hráče v pokutovém území, rozhodčí však penaltu nenařídil.

zdroj: MFK Dobříš

Ohlasy

Očima trenéra Proška:
 "Důležité tři body, když nám nevyšel úvod zápasu, ale přesto jsme šli po rohu z 10.minutě do vedení Ilitrem.  Pak jsme měli velké šance, ale bohužel jsme inkasovali. Jak jinak než laciný gól. Do poločasu se nám opět podařilo jít do vedení Novotným po asistenci Míky. Druhý poločas začal naším tlakem a s vědomím, že se nám nemůže nic stát soupeř po brejku vyrovnal na 2-2 . Začala hluchá část, kde nám soupeř zatápěl.   Rozhodující  gól na 3-2  dal skvělé hrající Míka, který připravil i poslední gól Mackovi jak na podnose."

MFK Dobříš:

Trenér Filip Dort: Zvláště ve druhé půli jsme předvedli dobrý fotbal. Bohužel domácí hráči byli úspěšnější v zakončení. Mrzí mne druhý gól, na který jsme soupeři doslova nahráli.