TJ Spartak SoběslavSK Aritma Praha

3:1 (1:1)
Roman Kunc |

Soběslav - Aritma 3:1 ( 1:1 )

Zápas v Soběslavi přinesl boj ze dvou odlišných konců tabulky, který ale přinesl mnoho bojů i zvratů. Zkrátka a jednoduše zajímavý boj se vším všudy. Zatímco Soběslav je v letošní soutěži jasným aspirantem na celkové druhé místo, pražská Aritma bude muset ještě zabojovat. Jejich dvanácté místo je doslova kousek od sestupových pozic, o které se ale velmi těsně dělí doslova polovina tabulky.

TJ Spartak Soběslav:

M. Červenec - V. Zeman , J. Větrovský (84. J. Pavlík ) , T. Kubart , J. Boháč - F. Vaněk , A. Kutner , V. Hoffmann (58. D. Vaněk ) , D. Dumbrovský (89. T. Mazouch ) , P. Bouchal - T. Hájek (84. O. Boucník )

D. Roub - M. Červený (70. J. Vožický ) , A. Trenkwitz , A. Novotný (81. L. Bucha ) , J. Štěpánek (81. O. Jakoubek ) , J. Mareš (81. M. Komárek ) , S. Kubr , T. Kalina , M. Bedrna , T. Racocha , T. Ielitro

Branky: Vaněk F., Hájek, Vaněk D. - Štěpánek

Žluté karty: Boháč, Vaněk - Bedrna, Trenknwitz

Červené karty: Bedrna

Rozhodčí: Janíček - Tesař, Havlík

Diváci: 227

Po úvodním tlaku přišla sprcha

A to doslova. Úvod utkání patřil Aritmě, která si hned od počátku tvořila tlak, a domácí jako kdyby byli zaskočeni aktivitou pražského celku. Po této aktivitě ale přišla studená sprcha v podobě přívalové bouřky, která přerušila poměrně slibně rozjeté utkání na zhruba dvacet minut.

Po této pauze jako kdyby domácí přezuli na mokré kopačky, jelikož začali hosty velmi tlačit. Ve třiatřicáté minutě se prosadil Filip Vaněk, a otevřel tak utkání ve prospěch soběslavských.

Aritmě se utkání zkomplikovalo po červené kartě pro Martina Bedrnu, a utkání tak museli dohrávat v deseti. Ani tento stav hosty nezlomil, a jakkoli v deseti, dokázali do konce první půle vyrovnat- o tuto branku se postaral Jan Štěpánek.

Celky se tak po nestandardně dlouhé první půli rozešli remízovým stavem, a promáčenými kopačkami.

Od druhé části tlačila Soběslav

A právě díky tomuto tlaku a několika málo chyb od hostujícího celku byl zápas rozhodnut. Za domácí se prosadil v sedmdesáté třetí minutě Tadeáš Hájek, a v samotném závěru upravil na konečných 3:1 Daniel Vaněk, a zařídil tak domácím plný bodový příděl.

Soběslav tak stále drží náskok jednoho bodu před aktuálně třetím Petřínem Plzeň. Pro Aritmu ale začíná doslova infarktový závěr sezóny, kdy o sestup bojuje doslova polovina tabulky. Případný sestup se tak může týkat opravdu kohokoliv.

Zdroj fotbalunas.cz  Autor: Dominik Síbr

Trenér Prošek : " Do utkání jsme měli velmi dobrý vstup, a domácí jako kdyby byli spíše zaskočení naší aktivitou. Poté přišla bouřka, a utkání se muselo přerušit. Po této pauze se snad někteří hráči zapomněli v šatně, jelikož Soběslav začala tlačit, dostala se do vedení, přišly zbytečné chyby a červená karta pro našeho hráče. I v deseti se nám ale podařilo vyrovnat. V druhé půli jsme to měli těžký. Dostali jsme gól, který tedy beru na sebe, jeden z hráčů si upravoval přetrženou kopačku, a rozdíl, v tu chvíli dvou hráčů, byl prostě znát. To mělo přijít jindy. V závěru se prosadil Vaněk a to už bylo hotovo. Herně se ale určitě nemáme za co stydět, byli jsme aktivní, a měli jsme snahu. Musíme se z té prohry ale oklepat, ta neúspěšná série se již táhne, a těch posledních několik kol bude opravdu zajímavých. "