Fotbalový klub Motorlet PrahaSK Aritma Praha

11:25 (5:13)
Jan Brych | | U11

Starší přípravka na úvod jara

Úvodní mistrovské utkání jarní části soutěže G3A nás čekalo na půdě Motorletu. V podzimním klání jsme soupeři z Jinonic bohužel těsně podlehli a tak bylo co oplácet.

Komentář

Úvodní mistrovské utkání jarní části soutěže G3A nás čekalo na půdě Motorletu. V podzimním klání jsme soupeři z Jinonic bohužel těsně podlehli a tak bylo co oplácet. Ihned po úvodním hvizdu se měnilo skóre, když si slabší chvilky na prvním hřišti vybrali oba brankáři. Nejprve využil hrubého zaváhání brankáře Motorletu David Jakubka, když doklepl míč do odkryté branky. O minutu později si Petr Horák tak dlouho připravoval míč k rozehrávce, až ho předložil útočníkovi Motorletu a bylo to 1:1. Následovalo několik zahozených šancí Aritmy, které Motorlet dokázal potrestat brankou na 2:1 a dostal se tak do vedení. Naši hráči měli za úkol v zápase držet obranný blok u sebe a posouvat ho tam, kam soupeř rozehraje. Po prostřídání se to, ale hráčům vůbec nedařilo. Na závěr první čtvrtiny stihli aritmáci ještě odpověď, nejprve se po pěkné nahrávce do listiny střelců zapsal Václav Picek. A následně svou typickou akci zakončil Jakubka a bylo to 2:3. O přestávce trenéři hráčům zdůraznili, že po ztrátě balónu musíme zmenšit hřiště, tím že půjdeme k sobě. A ve druhém dějství to bylo znát. Aritma získávala míč ihned u branky Motorletu a bylo z toho velké množství zakončení. První úspěšné si připsal Adam Tříska, když perfektně předskočil soupeře a přesně zakončil. Ve druhé čtvrtině se ještě jednou prosadil Václav Picek a Aritma tak po půlce utkání vedla.

Na druhém hřišti byl obrázek hry zpočátku podobný, našim chvilku trvalo, než se probudili a uvědomili si, že už jsou na hřišti a hrají mistrovské utkání. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Jakub Mejzlík, který podporoval své spoluhráče dobrou rozehrou. Branky si postupně připsali: Čtyři Vítek Ransdorf, dvě Matyáš Kejmar a po jedné Martin Bouša a Viktor Štědrý.

Druhá polovina utkání začala ve velkém tempu a na hřišti s Petrem Horákem v brance začal úřadovat aritmácký útok. Skóre navýšil Václav Picek, když bombou pod břevno nedal brankáři Motorletu šanci. Po něm přidal technickou ranou k tyči další gól David Jakubka. Hned po rozehře přidal další branku Adam Tříska. Premiérovou trefu v soutěži G3A zaznamenal Rado Červenakov a nemuselo zůstat jen u jednoho gólu, následnou hlavičku Rada, však brankář Motorletu chytil. V poslední čtvrtině přidali za Aritmu branky ještě: Dvě David Jakubka a jednu Václav Picek. Soupeř také zaznamenal pár úspěchů, které ale pramenily zejména ze špatné rozehrávky od branky. Naši hráči během zápasu sklouzli ke zbytečnému nakopávání, a ačkoli na to byli trenérem několikrát upozorňováni, do konce zápasu se to nezměnilo.

Na hřišti s Kubou Mejzlíkem v brance byly poslední dvě čtvrtiny vyrovnanější. Za Aritmu skórovali třikrát Matyáš Kejmar a jednou Teodor Vaverka a Jakub Procházka.

Po posledním dotyku s balónem mohla vypuknout opravdová aritmácká radost z vítězství nad silným soupeřem. Jedinou kaňkou na dnešním výkonu je někdy nepřesná a později až zbytečně nakopávaná rozehrávka od branky.