FC Viktoria Mariánské LázněSK Aritma Praha

1:2 (0:0)
Petra Bařinová | | Muži A

Velmi důležité body z Mariánských Lázní

A-tým vybojoval tři body, přestože hrát od 38. minuty bez vyloučeného Vávry a na začátku druhé půle prohrával.

FC Viktoria Mariánské Lázně:

Šmejkal - Denk ( 80. Šilhán), Kravar, Pěček, Sadílek, Drahorád, Nedbalý, Kořistka (61. Lattisch), Grambal, Lukáš, Cinkanič (72. Štěpán)

Stareček - Polom, Macek ( 75. Turbák ), Modr, Frnoch, Turák, Junek, Beneš, Troníček, Rybka, Vávra

Branky: Nedbalý - Turák,  Frnoch

Žluté karty:  Drahorád, Pěček - Vávra, Beneš, Modr

Červené karty: Vávra

Rozhodčí: Vokoun - Cichra, Radina

Z posledních čtyř zápasů posbírala Aritma pouze jeden bod. Tuto nelichotivou bilanci mohla napravit v Mariánských Lázních, kde je čekal ale tým, který jde výkonem nahoru. Utkání nabídlo vyrovnaný boj. Během prvního poločasu šli dokonce hosté do deseti, přesto ale utkání zvládli vyhrát!

První půle bez gólu

Hodně opatrně proběhl první poločas z obou stran. Hned ve 3. minutě viděl za nedovolený zákrok žlutou kartu Vávra, který zopakoval totéž ve 38. minutě a šel do sprch. Citelné oslabení krátce před poločasem soupeř nevyužil. Žádná gólovka k vidění nebyla, a tak se šlo do kabin bez branek.

Aritma to v deseti zvládla

Mariánské Lázně šly do druhé půle s jasným cílem. Využít početní převahy a vyhrát. Hosté naopak chtěli zápas bez vyloučeného Vávry dohrát za neměnného výsledku. To se jim nedařilo a domácí rychle využili přesilovku. Ve 47. minutě zahrával rohový kop Lukáš. Svým centrem našel Nedbalého, který přes celou branku otevřel hlavou skóre - 1:0. Ihned poté ale pražský celek vyrovnal. Centr od levé lajny uklidil ve skluzu Turák - 1:1.

Domácí si vytvořili tlak, ale ke gólu tomu stále něco chybělo. Blízko k němu měl Sadílek. Nedbalý vystihl malou domů, ale následná klička se mu nepovedla. Míč však poslal na Sadílka, který v dobré pozici mířil nad. Mariánky byly potrestány. Přímý kop pražského celku si uklidil na přední tyči do vlastní sítě Nedbalý - 1:2. Vyrovnat mohl po centru Drahoráda v další šanci Sadílek, ale bohužel pro domácí se tak nestalo. Velmi zlaté tři body tak putovaly do pražské metropole.

zdroj: fotbalunas.cz

Stanislav Purkart, trenér: "V prvním poločase to byla taktická bitva, oba týmy hrály velmi opatrně s cílem nedostat gól. K vidění nebyla žádná šance. Soupeř šel po dvou faulech do deseti a nám se to podařilo využít hned ze začátku druhého poločasu. Bohužel jsme hned inkasovali a zápas jsme dokonce i prohráli."

Tomáš Kubr, trenér: "Jsem spokojen, získali jsme důležité tři body. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, šli jsme do deseti v prvním poločase a ze začátku druhého jsme hned dostali gól. Otočili jsme, semkli jsme se a bojovným a kolektivním výkonem jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Musím pochválit celý tým. Přiklonilo se k nám štěstí, důležité vítězství."