FC MAS TáborskoSK Aritma Praha

2:3 pk (1:1)
Petra Bařinová | | Muži A

Další body z venku

Rezerva Táborska je na tom mnohem lépe než na začátku. Hra jde nahoru, získávají se body. Nyní ale čekala na domácí fotbalisty těžká písemka v podobě konfrontace s pražskou Aritmou. Ta chtěla bodovat, což se ji po vyrovnaném zápase povedlo a o dělbě bodů rozhodovaly následné penalty.

FC MAS Táborsko:

T. Duchoň - J. Peterka , J. Větrovský , D. Březina , F. Radosta , M. Bouchal , L. Mikuláštík (46. A. Rytíř ) , M. Varačka, B. Baidoo (85. T. Kmeťo ) , T. Postřihač , P. Schramhauser

J. Stareček (89. D. Roub) - J. Mareš (66. F. Turbák ) , D. Macháček, M. Polom , J. Beneš , J. Junek, R. Turák , D. Frnoch , T. Modr , M. Macek , J. Troníček

Branky: Schramhauser,  Peterka - Most,  Turák

Žluté karty: Postřihač

Rozhodčí: Štefan Michal - ŠVAGR Tomáš, HRKAL Václav

Brzký gól Schramhausera

Zápas nabídl rychlý gól. Z levé strany přišel křížný míč, který podskočil bránící hráč. Odražená lopta našla kopačky Schramhausera, který trestal - 1:0. Aritma sice prohrávala, ale držela míč na svých kopačkách. To bylo ale vše, neboť si výrazný tlak nevypracovala. Vyrovnáno bylo v 17. minutě. se po sérii rohových kopů a skrumáži prosadil z malého vápna nehlídaný Modr - 1:1.

Vedení hostí mohlo být navýšeno, ale Troníček s Mackem nenamířili dorážky do branky. Aritma měla stále více míč na kopačkách, více ale nevytěžila. Domácí rezerva hrozila především po stranách, ale ani ona gól nepřidala. Bryantův individuální průnik nezužitkoval Radosta, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Střídající Turbák srovnal

Druhý poločas byl v podobném tempu jako ten první. Táborsko se opět dostalo do vedení a to v 56. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil na zadní tyči zcela volný Peterka - 2:1. Po hodině hry šel na hřiště Turbák a tento tah se trenéru Proškovi vyplatil. Turák našel Turbáka centrem a čerstvý hráč vystřelil vyrovnání - 2:2. V další šanci Pražanů se objevil Junek, když prošel vápnem a střelou na přední tyč vyzkoušel pozornost Duchoně, který ale dobře zasáhl.

Rezerva se dostávala také do náznaku šance, centr jednoho z domácích ale prolétl bez povšimnutí. Na druhé straně vychytal brankář Poloma a neujala se ani hlava Troníčka. Běžely poslední chvilky zápasu a ani z dlouhých autů pražské Aritmy se nic nestalo. V poslední minutě hosté takticky vystřídali brankáře a šlo se do penalt.

Tah s brankáři se vyplatil

Trenér Ladislav Prošek sáhl k taktické změně. Ze hry odstoupil v závěru utkání brankář Stareček, kterého nahradil Roub. Za domácí nebyl úspěšný Březina a Peterka. Druhého jmenovaného vychytal střídající brankář v poslední sérii, a tak plusový bod putoval do metropole.

Petr Kolář, vedoucí týmu: "Z A-týmu jsme měli jen Březinu, jinak to odehráli mladí kluci. Celková hra je lepší, už nás trápí jen neproměněné šance. Hosté spoléhali na výškovou převahu, cpali do vápna. Byl to vyrovnaný zápas."

Ladislav Prošek, trenér: "Dostali jsme brzký gól. Hru jsme kontrolovali, ale nebyli jsme nebezpeční. Soupeř měl rychlé kontry přes šikovné kraje. Druhý poločas byl ve stejném duchu. Zápas ovlivnila naše nerozhodnost a rychlý gól. Získali jsme půdu pod nohama, ale proti mladému týmu jsme nebyli důrazní. Vážím si ale vyrovnání. V závěru jsme vystřídali brankáře na penalty a vyšlo to. Hráli jsme pro trenéra Kubra."

Zdroj: fotbalunas.cz