Za velmi silného větru fotbalové krásy k vidění moc nebylo a Admira si odváží z Vokovic všechny body.

Stareček - Macek, Frnoch, Turbák, Turák, Junek (70. Macháček ), Beneš (70. Kocour ), Štohanzl, Baran (84. Pivrnec ), Polom, Bedrna

Jungr - Křížšk, Martinic, Čácha (87. Fingerhut ), Vosický, Kurek (91. Kurek ), Majer 67. Herc ), Douděra (60. Fric ), Lupínek, Zahálka, Horák

Branky: Turák - Zahálka, Horák

Žluté karty: Turák, Beneš, Polom - Martinic

Rozhodčí: Průcha - Matyš, Urban

Na začátek hned derby. O něm se říká, že nemá favorita. Dnešní utkání bylo šťastnější pro Admiru, která napodruhé své vedení udržela a nepustila. Aritma s přibývajícím časem šla za kýženou vyrovnávací branka, ta bohužel pro domácí nepřišla, a tak se o důležité body budou muset poprat další hrací kolo v Hořovicku.

Admira dominovala

V prvním poločase se dostávala do zakončení především Admira, která toho svému pražskému rivalovi příliš nedovolila. Ze strany se přes hráče prokličkoval Majer, jeho střelu na zadní tyč ale vytáhl konečky prstů Stareček. Poté hosté zkoušeli překvapit signálem, Martinicův míč ale Čácha netrefil. Majer se neprosadil ani ve své druhé šanci, když dostal kolmici za obranu, obhodil si stopera, ale střela mu nesedla. Branka Starečka byla ohrožena několikrát, ale míč za něj ne a ne spadnout.

Aritma se do šancí během první půle nedostávala. Tou jedinou bylo dvojité zakončení Turbáka, ale Jungr byl na místě. Domácí za svou pasivitu byli potrestáni. Uběhla půl hodina a centr Kurka mířil na hranici malého vápna, kde si jej našel Zahálka a lehkou tečí jej dostal do sítě - 0:1. Zbytek poločasu si svěřenci Františka Peřiny pohlídali a do kabin šli s jednobrankovým náskokem.

Aritma přidala na obrátkách

Do druhé půle vstoupil domácí celek o poznání lépe. Sázka na dlouhé balony vycházela a celkově se Aritma tlačila vpřed. Soupeř tak musel pozměnit herní styl, netlačil se tolik do ofenzivy a spoléhal především na brejky. Domácí byli za svou zvýšenou aktivitu odměněni. Přímý kop z velké vzdálenosti poslal do vápna Junek. Ten si našel Turák, který míč prodloužil hlavou a mířil přesně do míst, kam se Jungr nemohl dostat - 1:1.

Vyrovnání domácí tým potřeboval, šel si pro něj, ale nevydrželo mu vůbec dlouho. Z podobné pozice, akorát z druhé strany, poslal od lajny míč do vápna Zahálka. V šestnáctce se nejlépe zorientoval Horák a vrátil vedení na stranu Admiry - 1:2. Čas plynul a s Aritmou to nevypadalo dobře. Domácí odolali aktivitě hostí a do svého soupeře se ke konci tlačili. Výraznou šanci si vytvořit nedokázali. Hostující defenziva podstoupila hodně soubojů a své vedení udržela do závěrečného hvizdu.

zdroj: fotbalunas.cz

fotogalerie na fotbalpraha.cz

co se píše : fotbalpraha.cz

Tomáš Kubr, trenér : „První poločas jsme prohospodařili. Za ten druhý musím klukům poděkovat. Podmínky, za nichž se hrálo, tedy dobře nachystaná tráva po zimní přípravě na umělkách a silný vítr, paradoxně nahrály spíš Admiře, ačkoli by měly spíš nahrát nám. V této soutěži není mužstvo, které by dokázalo otáčet nepříznivé skóre. Zpravidla vyhraje ten, kdo jde do vedení. Dnes to byla Admira.“

František Peřina, trenér: "Odehráli jsme dva rozdílné poločasy. Ten první byl pro nás, kdy jsme si vytvořili spousty šancí. Soupeř toho moc neměl. Do druhého poločasu ale Aritma přidala, snažila se do nás dostávat nákopy. My jsme stáhli ofenzivu a spoléhali na brejky. Po přímém kopu soupeř srovnal, my jsme ale po chvilce z podobného místa také po standardce dali branku. Poté jsme byli aktivní, posledních deset minut si ale soupeř vytvořil tlak, ale my jsme si centry a nákopy pohlídali a i když měl více míč na kopačkách, tak jsme vítězství udrželi. Dobře jsme si pohlídali i Štohanzla."