SK Aritma PrahaTJ Spartak Soběslav

2:1 pk (0:1)
Roman Kunc |

Roub vychytal penaltový rozstřel

A-muži získali bod navíc po remíze se Soběslaví po penaltovém rozstřelu,  kdy střídající brankář David Roub chytil 3 pokutové kopy.

Stareček ( 89. Roub ) - Macek , Frnoch, Turbák , Turák (46. Kocour ) , Troníček , Beneš , Štohanzl , Baran , Polom , Bedrna ( 63. Macháček )

TJ Spartak Soběslav:

Kuník - Podráský, Hromada, Suchan, Mazouch (89. Chotovinský ), Vaněk, Kutner , Varačka (84. Smetana ), Žalda ( 73. Dvořák ) , Bouchal, Zeman

Branky: Beneš - Vaněk

Žluté karty: Hromada, Mazouch, Vaněk, Kutner, Dvořák

Rozhodčí: Baum - Trojan, Míč

Výhodu domácího prostředí mohla využít Aritma, která v domácím prostředí přivítala Soběslav. Ta do metropole nejela jen na výlet, ale porvat se o body. Jihočeši dlouho drželi vedení, ale z penalty o něj přišli. V následném penaltovém rozstřelu pak kraloval brankář Roub, který naskočil v závěru zápasu za dobře chytajícího Starečka a rozhodl o plusovém bodu.

Soběslav šla do vedení

Od začátku utkání měli míč více na kopačkách domácí, ale Soběslav dobře bránila a soupeři toho příliš nedovolila. Byť měla Aritma větší držení míče, do šancí se dostával více jihočeský klub. Po špatné komunikaci mezi stopery pálil vedle Varačka. I domácí si vypracovali šance, Štohanzl na malém vápně nerefil míč ideálně a při postupu na branku neposlechl míč Macka. Turbák se k zakončení také nedostal, když byl dobře dostoupen.

Po půl hodině hry udeřili hosté. Dlouhý aut Žaldy prodloužil bránící hráč za sebe do prostoru, kde byl Vaněk a jeho razantní zakončení skončilo za bezmocným Starečkem - 0:1. O chvíli později to mohlo být o dvě branky. Turbák zfauloval Varačku a Soběslav kopala ze strany vápna přímý kop. Vaněk poslal nebezpečný míč do vápna, kterým po lehké teči ve skrumáži prolétl a orazítkoval až zadní tyč. Od té se odrazil na hlavu Bouchala, který mířil pouze do ležícího Starečka. První poločas tak patřil hostům.

Dramatický závěr

Druhý poločas byla opět aktivnější na míči Aritma, ale Soběslav stále dobře bránila a vytvořila si obrovskou šanci po brejku, kdy Vaněk zpoza šestnáctky pálil a Stareček musel vyrážet konečky prstů. Po hodině hry protáhl Starečka znovu Vaněk. Domácí brankář míč vyrazil do strany vápna, kde si jej našel jako první Varačka. Ten nahrával pod sebe opět na Vaňka, jehož křížná střela mířila do tyče a od ní k Mazouchovi, který stál dle výroku sudího v ofsajdovém postavení, a tak branka nebyla uznána.

Na druhé straně měl příležitost Turák, ale dobrý centr ze strany mezi tři tyče neuklidil. Dále to po kombinaci s Benešem zkoušel Štohanzl, ale Kuník míč vyškrábl z pomocí tyče ven. V 71. minutě bylo vyrovnáno. Štohanzl po kombinaci vlétl do vápna a byl zastaven Podráským. Sudí neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. I když se tento výrok hostujícímu celku nelíbil, verdikt zněl jasně. Míč si postavil Beneš a poslal Kuníka na druhou stranu - 1:1.

V závěru zápasu bylo velmi rušno. Ve vápně hostí se po závaru Aritma neprosadila a musela čelit nebezpečné akci. Vaněk obdržel do vápna míč a dlouho čekal se zakončením. S obranným zákrokem přispěchal jeden z domácích hráčů a po souboji skončil Vaněk na zemi. Soběslav požadovala penaltu, ale sudí v tomto zákroku porušení pravidel neviděl, a tak se šlo do penalt.

Plusový bod vychytal Roub

Dobře chytajícího Starečka nahradil těsně před konečným hvizdem Roub. Tento tach se trenéru Tomáši Kubrovi velmi vyplatil! Za Soběslav se prosadil pouze Podráský, zbylé tři střelce brankář vychytal! Využil tak své šance, kterou dostal a ukázal se v tom nejlepším světle. Plusový bod tak byl především jeho zásluhou.

zdroj: fotbalunas.cz

Tomáš Kubr, trenér: Pro oko diváka velmi dobrý zápas. My jsme měli hlavně v prvním poločase více míč na kopačkách, ale paradoxně soupeř měl více šancí a šel do vedení. Ve druhém poločase jsme už měli více ze hry a naše akce byly účelnější. Soběslav hrála jednoduše, bránila a hrozila z brejků. Nám se podařilo vyrovnat z penalty. Šance byly na obou stranách a soupeř měl svou největší na konci zápasu, kdy mohl vyrovnat, ale Vaněk příliš dlouho otálel se zakončením, až zakročil náš obránce a šlo se na penalty. Na konci zápasu jsme vystřídali Starečka, kterého nahradil Roub. Plusový bod po penaltové loterii je především jeho zásluha, když úspěšně zakročil hned třikrát. Jezdí s námi, tak se nyní mohl ukázat a povedlo se mu to v tom nejlepším světle.

Michal Lemberka, vedoucí týmu: Zápas na Aritmě byl těžký, soupeř má své kvality, hlavně doma. První poločas jsme hráli odzadu a eliminovali všechny pokusy domácích. Šli jsme do vedení, které jsme mohli poté i navýšit, ale trefili jsme ležícího brankáře. Do druhého poločasu jakoby se změnil metr a zrak rozhodčích. Kdo chce, ať si druhý poločas pustí na videu. Neuznaný gól na 2:0 v 64. minutě a 71. minuta penalta pro domácí. Hektický závěr korunoval pan sudí Baum neodpískáním penalty na Vaňka v 94. minutě. Penalty, které jsem doma vyhráli s Doubravkou, byly asi jen výkřik do tmy, dnes jsme opět nedali 3 ze 4. Jediný proměnil Podráský. Horká pražská půda se ukázala v plném světle, ofsajdy Mazoucha, které svět neviděl, penalta na Štohanzla a "filmování" Vaňka za žlutou. No každý si to může přebrat sám.

Komentář diváka a fanouška fotbalu :  " trenére video jsem si pustil a  musím konstatovat jediné: penalta na Štohanzla jasná, ofsajd taktéž. 94. minuta je diskutabilní, dalo se i nedalo pískat s tím souhlasím, nicméně pokud na rozhodčího neustále řvu a nadávám, tak bych to také nepískl. Předpokládám, že jste komentoval vše v emocích a chápu rozčarování. Co mě však zaráží je vaše vystupování, komentování všeho a v neposlední řadě reakce vašeho diváka, který se choval jak zvíře a nejraději bych jeho počínání exemplárně potrestal, kdybych měl tu pravomoc. Zakázal bych mu do konce života přístup na veškerá sportovní utkání. Je to magor, který nemá co dělat na kulturních a sportovních akcích.