SK Aritma PrahaFC MAS Táborsko

2:0 (0:0)
Roman Kunc |

Aritma - Táborsko B 2:0

V rámci oslav 100let porazila Aritma před početnou diváckou kulisou Táborsko 2:0

SK Aritma Praha:

J. Stareček (84. D. Roub ) - D. Macháček (91. F. Podobský ) , T. Modr , M. Polom , D. Baran [-] , R. Turák , M. Pivrnec (73. J. Mareš ) , J. Troníček , J. Štohanzl , M. Bedrna , M. Macek (86. P. Vávra )

FC MAS Táborsko:

A. Zadražil - P. Schramhauser , D. Klusák , L. Mikuláštík , M. Kubec (67. B. Baidoo ) , T. Kmeťo , . Toutou (77. C. Vaňo ) , J. Větrovský , F. Radosta , . Alves , L. Vozihnoj (46. T. Postřihač )

Branky: Mode,  Macháček

Žluté karty: 77. M. Polom , 88. J. Mareš - 28. . Alves , 60. A. Zadražil

Červené karty:

Rozhodčí: Jansa  - Brychta, Zita

Komentář

Aritma oslavila 100 let od založení klubu výhrou. V rámci předehrávky předposledního divizního kola na svém hřišti přivítala rezervu Táborska, se kterou sehrála kvalitní zápas. Pražané nakonec v rámci oslav zvítězili, a tak samotná událost byla o to povedenější.

První poločas gól nenabídl

Do začátku zápasu vstoupili lépe domácí, kteří drželi míč na svých kopačkách a byli aktivnější. Snažili se něco vymyslet a hned první šance stála za to. Po dlouhém autu se dostal odražený míč ke Štohanzlovi, jehož tečovanou střelu zneškodnil výborným zákrokem Zadražil. Táborsko také hrálo dobře, ale útočná snaha končila na vápně, neboť veškeré střelecké pokusy byly zblokované a centry postrádaly přesnost.

Zadražil nebyl překonán ani v další dobré příležitosti. Štohanzl po povedené kombinaci poslal kolmici mezi stopery na Turáka, ale brankář hostující rezervy opět ukázal svou kvalitu. Aritma měla dosti standardek, po jedné takové z kopačky Štohanzla míč prolétl nebezpečně vápnem. Polom svou hlavičku namířil pouze do středu branky a jelikož veškeré brejky Táborska také využity nebyly, tak se hráči odebrali do kabin za bezbrankového stavu.

Dva slepené góly rozhodly

Ve druhém poločase začala opět lépe Aritma, která dala soupeři najevo, kdo je doma. Opět to byl ale Zadražil, který kazil domácím veškeré ofenzivní plody. Štohanzl si na něj nepřišel, stejně jako poté Turák. Rezerva Táborska přežívala i nebezpečné standardky, ale v 60. minutě již inkasovala. Baran dobře vystoupil, poslal kolmici za obranu na Macháčka a ten dostal stopku od Zadražila. Brankář byl oceněn žlutým kartónkem a domácí zahrávali přímý kop za vápnem. Modr to zkusil na stranu brankáře a ve Vokovicích bylo veselo - 1:0.

Aritma mohla jít do dvougólového trháku. Polom vybídl k samostatnému nájezdu Štohanzla, ale Zadražil se kličkou překonat nenechal. Krátce po první brance a neproměněné šanci přišla další a ta už gólem skončila. Kombinace z pravé strany se dostala ke Štohanzlovi, ten dostal míč pod sebe na malé vápno. Tam stál připravený Macháček, míč si zpracoval a bez problémů uklidil - 2:0.

Další gól nebyl domácím uznán z důvodu jasného ofsajdového postavení. V 84. minutě musel kvůli zdravotním komplikacím střídat Stareček a náhradní brankář Roub byl v permanenci. Nejprve neodhadl ideálně rohový kop, který tak prolétl nebezpečně vápnem. Poté musel čelit nájezdu Toutoua z levé strany a jeho dobré střele na zadní, tu ale dokázal s vypětím všech sil vyrazit. Stejně tak si poradil i s nebezpečnou střelou po závaru, po kterém byl ale odmáván ofsajd.

Táborsko šancí v závěru nevyužilo, a tak po dobrém výkonu odjíždělo z metropole s prázdnou. Domácí Aritma v rámci oslav 100 let od založení klubu předvedla dobrý výkon a svůj den zakončila výhrou. Lepší zakončení celodenního programu ve sportovním areálu si příznivci pražského klubu nemohli přát.

Ohlasy

Tomáš Kubr, trenér: Od začátku jsme byli aktivní a měli jsme více ze hry. Táborsko mělo mladý tým, odehrál se zajímavý první poločas. Celkově jsme měli více šancí než soupeř, ten si toho moc nevypracoval. My jsme si vytvořili tlak, drželi jsme více míč a soupeř hrozil z brejků. Druhý poločas jsme byli lepší, Táborsko se dostávalo do šancí až v závěru. Ke konci utkání jsme museli řešit komplikaci, když ze zdravotních důvodů musel odstoupit brankář Stareček, kterého nahradil Roub. Ten si paradoxně zachytal za posledních pár minut více než právě Stareček. Šance soupeře jsme na konci přežili a dohráli jsme to. Myslím si, že zejména za druhý poločas to bylo zasloužené vítězsví. Měli jsme šancí na několik zápasů, rozhodnout jsme mohli daleko dříve. Na sváteční událost, kterou bylo naše 100. výročí klubu, došlo dosti diváků a i počasí bylo jako na objednání, takže tomu všemu výhra slušela.

Zdroj:fotbalunas.cz